Wnętrza vintage.

Wnętrze w stylu Vintage.

W ostatnich czasach bardzo dużą popularnością cieszy się poszukiwanie inspiracji architektonicznych w poprzednich dekadach. Bardzo wiele młodych osób urzadza swoje wnętrza w stylu Vintage zapożyczając ciekawe rozwiązania z okresu PRL-u. Mieszkanie urządzone w ten sposób mają wyjątkowy klimat i charakter, a dodatkowym atutem jest fakt, iż można uzyskać podobny efekt za niewielką ceną. Jest to również pewnego rodzaju sposób na życie w zgodzie z przyrodą, ponieważ wykorzystujemy stare przedmioty, staramy się nadać im drugie życie i ograniczmy ilość produkowanych odpadów. Dziś zastanowimy się w jaki sposób urządzić mieszkanie w tym stylu oraz gdzie znaleźć idealne dodatki.

Mieszkanie w stylu Vintage – co kupić?

Coraz częściej na stronach z używanymi przedmiotami możemy znaleźć ogłoszenia przedstawiające stare meble, które odzwierciedlają klimat PRL-u. Są to między innymi komody, stoliki kawowe lub regały. Ich cena różni się w zależności od stanu – możemy zakupić tańsze meble wymagające renowacji lub odnowione, w stanie idealnym. Znajdziemy tam również lampy stojące vintage lub inne dodatki, które pozwolą nam dopełnić projekt naszego wnętrza. Bardzo duże znaczenie dla ostatecznego efektu mają również dekoracje – w mieszkaniach vintage znajdziemy często duże regały ze starymi książkami, obrazy i plakaty z hasłami pochodzącymi z danych czasów oraz ciekawą porcelanę. Bardzo ważne miejsce zajmują również rośliny, których zieleń podbija charakter wnętrza i nadaje mu pewnego rodzaju duszę. Miejscem, w którym możemy zaopatrzyć się w tego typu elementy za atrakcyjną cenę jest tak zwany pchli targ – to właśnie jedno z największych skupisk starych mebli i dekoracji, gdzie właściciele za niską kwotę szukają nabywców ciekawych przedmiotów.

Cechy stylu vintage.

Myśląc o mieszkaniach w stylu vintage możemy wyobrazić sobie kolorowe wnętrza, często na pierwszy rzut oka niespójne. Duża ilość dodatków i dekoracji może przytłaczać, jednak nadają one wyjątkowego charakteru pomieszczeniu. Bardzo często znaleźć tu możemy gramofon i płyty winylowe oraz inne przedmioty będące przykładami sztuki z dawnych lat. Osoby żyjące w tego typu wnętrzach poprzez projekt mieszkania wyrażają swoje zainteresowania. Są to często specifyczne osoby, które mają ogromną ilość zainteresowań i szeroką wiedzę z wielu dziedzin. Ich życie jest pełne barw i są przykładem pozytywnego podejścia do codzienności. Dla wielu z nas mogą być oni inspiracją do nowego, ciekawszego tworzenia swojej przestrzeni.