Styl modern classic – to warto wiedzieć

Klasyka współgrająca z nowoczesością to najlepszy opis stylu modern classic. Taki styl we wnetrzach spodoba się szczególnie tym, którzy cenią sobie nowoczesne rozwiązania, ale lubią także ponadczasowe aranżacje. Co warto wiedzieć o tym stylu? Jakie są jego cechy charakterystyczne? Kilka najważniejszych informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Styl modern classic – kilka ważnych informacji

Styl modern classic zawiera w sobie elementy kojarzące się z dawnmy dworkami i pałacami, ale nie brakuje w nim także prostych rozwiązań inspirowanymi wnętrzami w stylu nowoczesnym. Połączenie klasyki z nowoczesnymi rozwiązaniami jest bardzo efektowne, takie wnętrza prezentuję się niezwykle estetycznie i są funkcjonalne. Chociaż wnętrza w tym stylu urządzone są bardzo elegancko, nie ma tutaj miejsca na przepych. Jest to idealny styl dla osób, które lubią eleganckie, a jednocześnie estetyczne i funkcjonalne aranżacje. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka cech charakterystycznych stylu modern classic, co pozwoli Ci dowiedzieć się, czy dobrze poczujesz się w takich wnętrzach.

Kolorystyka i dodatki w stylu modern classic

Jeśli mowa o stylu modern classic, trzeba wspomnieć iż ważna jest tutaj odpowiednia kolorystyka. To ona daje tło dla wystroju oraz dodatków i mebli, co jest bardzo istotne. Decydując się na ten styl, trzeba postawić przede wszystkim na jasne i stonowane kolory. Doskonale sprawdza się klasyczna biel, mile widziane są także beże oraz szarości. Dopełnienie aranżacji w tym stylu powinny stanowić srebrne oraz złote elementy, które dodają wnętrzu elegancji.
Wybierając dodatki do wnętrza urządzonego w stylu modern classic, warto postawić na drewno, marmur oraz ozdoby imitujące kryształ. Stonowane kolory warto przełamać nieco bardziej odważnymi barwami. Świetnie sprawdzi się na przykład granat, butelkowa zieleń, a nawet pudrowy róż. Wybierająć kolory trzeba jednak pamiętać, iż mniej znaczy więcej.

Meble w stylu modern classic

Meble we wnętrzu w stylu modern classic powinny być przede wszystkim eleganckie. Ważna jest także jakość materiałów oraz wykonania. W tym stylu świetnie prezentuje się na przykład elegancka pikowana sofa lub prosty, a jednocześnie praktyczny stolik kawowy. Wnętrze w stylu modern classic powinno być eleganckie i estetyczne, a jednocześnie funkcjonalne. Warto o tym pamiętać i odpowiednio zaplanować aranżację i lampy.

Zakończenie

Wnętrza w stylu modern classic to połączenie klasyki z nowoczesnością. Ważna jest tutaj elegancja i funkcjonalność. Trzeba pamiętać także o stonowanych i jasnych barwach, które można przełamać nieco odważniejszymi akcentami. Planując aranżację w tym stylu pamiętaj, iż mniej oznacza więcej.