Jak wybrać kolor dywanu do salonu?

Czy są tutaj miłośnicy dywanów? Wybór odpowiedniego koloru dywanu może być naprawdę trudną decyzją. A kiedy masz zamiar kupić wysokiej jakości ręcznie robiony dywan, chcesz uzyskać odpowiedni kolor! Więc weź filiżankę kawy i przygotuj się: zaraz odpowiemy na Twoje palące pytania, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego koloru dywanu do Twojego salonu.

Jak wybrać najlepszy kolor dywanu?

Kolorowe dywany do salonu coraz częściej są traktowane jako hit i dopełnienie a nawet nadanie stylu wnętrzu.
Ale wiemy, że jeśli chodzi o kolory, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Oczywiście wszyscy chcemy, aby kolory w naszym salonie dobrze się ze sobą komponowały i tworzyły harmonię w przestrzeni. Aby pomóc Ci zdecydować się na kolor dywanu do salonu, zastanówmy się, kiedy użyć kolorów neutralnych, a kiedy odważnych.

Kiedy używać neutralnych kolorów na dywanie?
Wielu z nas wybiera bezpieczną stronę i kupuje dywan w neutralnych odcieniach. Chociaż te dywany są absolutnie wspaniałe, istnieją konkretne powody, aby je wybrać, aby uwydatnić Twój wystrój. To, co powinniśmy zrobić przed podjęciem decyzji, czy kupić dywan w neutralnym kolorze, to zobaczyć, jak obecnie wygląda reszta pokoju. Jeśli masz już dużo kolorów i tekstur w swoim pokoju, możesz wybrać dywan w neutralnym kolorze. Wprowadza to harmonię do całego pomieszczenia i tworzy ciepły, przytulny efekt.
Jasnoszare, beżowe, brązowe i brzoskwiniowe odcienie to świetne opcje, jeśli chcesz, aby kolory dobrze komponowały się z otoczeniem, nawet jeśli zdecydujesz się zmienić wszystko!
Jasne i neutralne kolory sprawdzają się również w małych przestrzeniach, ponieważ mogą sprawić, że Twoja przestrzeń życiowa będzie wydawała się większa i jaśniejsza. Dzięki temu idealnie nadaje się do dekoracji małego biura lub pokoju dziecka!

Odważne kolory i wzory

Kiedy używać odważnych kolorów na dywanie?
Z drugiej strony, bardziej odważne głowy nie mogą się oprzeć dywanowi w odważnych kolorach! Ale dywan w odważnych kolorach nie musi być onieśmielający. W rzeczywistości jest to świetny sposób na wypowiedzenie się i pokazanie swojej osobowości!
Dobrą radą przy wyborze dywanu w odważnych kolorach jest przeskanowanie otoczenia i upewnienie się, że największy mebel w pokoju ma neutralny kolor. W ten sposób zamiast tego koncentrujesz się na swoim dywanie w odważnych kolorach i zamieniasz go w centralny punkt pokoju.

Spróbuj też dopasować lub uzupełnić kolorem inne mniejsze dodatki w pokoju. Użyj odważnego koloru jako akcentu, który możesz odtworzyć lub uzupełnić w salonie. Możesz na przykład dopasować kolor swojego dywanu do podobnych lub uzupełniających się odcieni w poduszkach, zasłonach i innych drobnych elementach, aby harmonijnie połączyć wszystko.
Dywaniki w odważnych kolorach świetnie sprawdzają się jako ozdoby każdego salonu i mogą być również bardzo wszechstronne. Przenieś je do innego pokoju, gdy zdecydujesz się je odnowić, a może użyć ich jako dekoracji ściennej.

Kiedy używać dywanów z kolorowymi wzorami?
Jeśli doceniasz przyciągający wzrok etniczny wzór na swoim dywanie, warto poeksperymentować. Możesz jednak wahać się, czy kupić sobie dywan z kolorowymi wzorami, ponieważ możesz się obawiać, że nie będzie dobrze wyglądał w pomieszczeniu. Oto, co powinieneś wiedzieć, jeśli chodzi o żywe wzory.
Zwróć uwagę na motywy wzornicze na wzorzystym dywanie i na to, jak dobrze komponują się w Twoim salonie. Na przykład, jeśli większość Twojej tapicerki ma bardziej jednolite i stonowane kolory, możesz ożywić swój pokój, dodając jasny, wzorzysty dywan. Ale jeśli masz już kolorowe i wzorzyste zasłony, możesz preferować wzorzysty dywan, który jest bardziej neutralny, aby zachować estetykę salonu.

Wybierz dywan,w którym się zakochasz

Chociaż te wskazówki z pewnością pomogą Ci zdecydować, jaki kolor dywanu wybrać do swojego salonu, chcemy również zachęcić Cię do podążania za głosem serca! Obecnie kolekcje dywanów są tak różnorodne i jest tak wiele opcji że możesz przeglądać je tak często, jak tylko zechcesz i wybierać to co wpadnie ci w oko.! Możliwości są nieograniczone, więc pozwól, aby Twoja wyobraźnia zaszalała.